Sizden Gelenler

Created with Sketch.

SARVEN MIĞDIS

Bazen sadece hayatın gürültüsünden uzaklaşıp dinlenmek istersin. Hayatı uzaktan uzağa izlemek ve arkandan oynanan bütün oyunlara gülmek istersin. Çünkü hayat seni bazı insanlar ve bazı düzenler sebebiyle yıpratmıştır. Artık sahte gülüşlere, yapay arkadaşlıklara, dedikodulara, sırtında ki bıçak izlerine, yaptığın tüm iyileklere karşı arkandan oynanan oyunlara ve hakkında çıkan söylentilere tahammülün kalmamıştır. Çünkü onlar hep iyiydi ve sen hep kötüydün.Ama hatırlatayım insanoğlu hep nankördü ve nankör olmaya devam edecek. Çok uzağa gitmeyin bunu o çok sevdikleriniz yaptı. Eskiden değeri olan değerler artık değersizleşti ve her şey anlamını yitirmeye başladı. İnsanlar çok sahteleşti ve tavırlar olabildiğince yapmacıklaştı. İnsanlar sadece çıkar ilişkisi üzerinden arkadaşlıklar kurmaya çalışıyor ama unuttukları bir şey var hayatın anlamı ve güzellikleri bu kutuda değil. En güzel değerleri, sevinçleri, sevgiyi unuttular. Hepsini boşverin çünkü hepsi kendi sevgisizlikleri, hainlikleri ve dedikoduları içinde boğulacaklar. Bunları hayatınızdan attıktan sonra yapacağınız tek bir şey kalıyor.  Kendinizi mutlu etmek, eğlenmek, güzel bir yaz akşamında güneşin batımında herkesten uzak manzarayı seyretmek, dinlenmek ve hayatta her zaman daha kötüsünün olduğunu düşünüp şükretmek ….
Çünkü HAYAT BİR DEFAYA mahsus.

——————————————————————————-

‘EN SEVDİKLERİMDEN’

Hayat , gecenin tüm karanlığına rağmen buğulu bir cama başını yaslayıp gökyüzünde ki bütün yıldızları içimizde ki tüm iyiliğe, sevgiye, merhamete ışık etmekdir.
Işığımızı  seçip ,hayatın neresine yön verebileceğimize sadece kendimiz karar verebiliriz.

“Nereye gideceğini bilmeyen bir gemiye, hiçbir rüzgar yardımcı olmaz. “ Hayat sevdiklerin için önce kendini düşünüp, herşeye rağmen içimize yansıttığımız ışıkla yola devam etmektir.

Çünkü “hayat” yaşadığın zaman kadar değil, hatırlayabildiğin kadar senindir.
İnsanı öyle bir noktaya getirir ki durup bir mucize olmasını bekleyemeyiz. Bir rüzgarın esintisi bekleyemeyiz. Beklesek dahi içimizde ki o noktaya varamayız.
‘ Charles Bukowski ‘ nin dediği gibi “ hayat oyle bir şey ki, doğarken neden ağladığını, yaşarken farkettirir. “

Farkettiklerimizi ise; hiçbir rüzgarın yardımı olmadan, kendi gemimize kalbimizle yön verebilceğimizi bilelim…

HilalBerk…🌙🌵

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial